Silikon Vadisinin Yeni Ziyaretçileri: Bozuk Yol

  Turkcell'in Geleceği Yazanlar sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı uygulama maratonu sona erdi. 60 grubun en iyi mobil uygulamayı geliştirmek için katıldığı yarışmada birinci gelen proje, Bozuk Yol oldu. 

 Ödül olarak Kasım ayında Silikon Vadisini ziyaret edecek olan Bozuk Yol aplikasyonu, bilgisayar mühendisleri Mustafa Ferhan Akman, Süleyman Çelik, Mustafa Musa Ülker ve endüstri mühendisi Hamdi Recep Doğan’dan oluşan ekip tarafından geliştirildi.

  Uygulama Maratonu kapsamında 60 ekip, “Teknoloji ile İyileşen Yaşamlar” başlığı altında Eğitim, Sağlık, Mobil Finans, Ulaşım, M2M, İş Dünyası ve Sosyal Sorumluluk alanlarında uygulama fikirlerini danışmanlardan destek alarak yazılım geliştirdi. 18 şehirden 60 ekibin 6 hafta boyunca kodlama yaptığı etkinlikte 300 bin satır kod yazıldı.

  Bozuk Yol, Seyahat esnasında gerçek zamanlı yol analizi yapan uygulama, otomatik olarak yol bozukluklarını tespit edip bulut ortamında depoluyor. Uygulamanın sağlıklı çalışması için 10 bin km’nin üzerinde yol testi gerçekleştiren ekip, bu analizlerden elde edilen bilgileri http://bozukyol.com sitesindeki haritadan paylaşıyor. 25 Ağustos 2014 tarihinden bu yana kullanımda olan uygulama ile kat edilen toplam yol mesafesi 32 bin 500 kilometreye ulaşırken, toplam bozuk yol bildirim sayısı ise 67 bin olarak gerçekleşti.

  Silikon Vaidisini ziyaret edecek ekip, Turkcell iş ağında bulunan şirketlerle de görüşme fırsatını yakalayacak.

 

Anket

Hangi İşetim Sistemini Kullanıyorsunuz?