Microsoft, Nokia İsmini Kaldırıyor.

     Microsoft'un bu senenin başında Nokia'yı satın almasının ardından, herkes Nokia'nın küllerinden doğmasını bekliyordu. Geçen 6 aylık süre içinde herhangi bir yapılandırma veya açıklama gelmemesi durumu, sonlandırılmış bulunuyor.

     Microsoft, Nokia'yı satın aldıktan sonra Nokia Lumia'yı ve diğer telefonları Windows Phone yapmıştı. Bunun ardından yapılan araştırmalar ve geliştirmelerden sonra, Nokia Lumia'daki Nokia markasını kaldıracaklarını açıkladı. Bununla marka/isim karmaşasını ortadan kaldırmayı amaçladığını belirten Microsoft, kaldırma işlemini
Ekim ayı sonunda gerçekleştirecek.
 
     Ağzımızı alıştırmak amacıyla, artık kısaca Lumia diyebiliriz. Öncelikle Nokia ismi, yeni Lumia telefonlardan ve Lumia'nın sosyal medya hesaplarından, web sitesinden kaldırılacak. Herkesin aklına ister istemez, "Nokia tamamen bitecek mi?" soruları geliyor. Panik yapmaya gerek yok, Microsoft yetkilileri böyle bir şeyin olmayacağını, Nokia ile büyüyen bir jenerasyona bunu yapamayacağını açıkladı. Nokia'ya gönül bağıyla bağlı olanlar, rahat nefes alabilir.

 

Anket

Hangi İşetim Sistemini Kullanıyorsunuz?