Bildiğiniz Windows, çok daha iyi!Windows 10 Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemi.
Microsoft, Windows 9'u atlayarak 30 Eylül 2014'te Windows 10’nun teknik ön izleme sürümünü tanıttı. 2015 yılının yaz aylarında da satışa sunulması beklenmekte.

Yeni ek özelliklerinin yanı sıra Windows'un yeni sürümünde Windows 8'de bulunan ve önemli sayıda kullanıcının şikayette bulunduğu uygulamalar, başlat menüsü ve ön seçimli gelen masaüstü tercihleri üzerinde değişiklikler yapılmış olması.

Arayüz ve kullanılabilirlik üzerine odaklanılan tanıtım videosuna göre, yeni sürümde arayüzünde küçük ama önemli değişikler yapılmış. Başlat butonu da değişikliğe uğramış ve sadece yatay gruplandırmalar yerine yatay ve dikey gruplandırma seçeneği gelmiş. Windows 10'un Windows 8 ve 8.1'den ayıran temel özellik, dokunmatik cihazlar ve klasik cihazlar arasında iki farklı moda da uygun hale getirilmiş olması.

En dikkat çeken yeniliklerden biri de Windows'un Internet Explorer yerine şu anki kod adı "Project Spartan" olan yeni bir web tarayıcısı koyacak olması.Internet Explorer ile ilgili olumsuz geribildirimlerin çokluğu sebebiyle Windows 10 ile başlanan değişimin devamlılığı için yeni bir tarayıcıya geçilmesi zorunluluğu. Sade arayüzü ve kullanılabilirliği üst düzeyde tutulmaya çalışılmış olması.

Anket

Hangi İşetim Sistemini Kullanıyorsunuz?