Kaspersky Lab ve ZYXEL Güçlerini Birleştirdi

    ZyXEL Communications ve Kaspersky Lab ZyXEL’in yakın zamanda tanıttığı yeni nesil UTM güvenlik duvarlarının Kaspersky Lab’ın zararlı yazılım engelleme teknolojileriyle entegre edildiğini duyurdu. Şirketlerin uzun süreli işbirliği ve entegrasyonu şirket içi ağlar için zararlı yazılım tehditlerine karşı kapsamlı ve gerçek zamanlı koruma sağlayacak.

   Telekomünikasyon hizmetlerinden küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ev kullanıcılarına kadar çeşitlilik gösteren müşterileri için geniş bir kablolu ve kablosuz ağ çözümleri portföyü sunan ZyXEL, geniş bant ağ teknolojisinde global bir lider.  

ZyXEL’in USG serisi üç kategoriye ayrılıyor:

• Orta ve büyük ölçekli işletmeler için yüksek kullanılabilirlik, kapsamlı hizmet ve sadeleştirilmiş yönetim sağlayan Üst Düzey kategorisi (USG1100 ve USG1900);

• Küçük ve orta ölçekli işletmeler için güvenli ve sürekli çevrimiçi ağ koruma sağlayan özelliklerle Gelişmiş kategorisi (USG 110, USG210 ve USG310);

• Uzak ofisler, perakendeciler ve küçük işletmeler için gerçek anlamda entegre güvenlik sağlayan Performans kategorisi (USG40, USG40W, USG60 ve USG60W).

 

   Kaspersky Lab’ın bulut özellikli güvenlik zekasının tüm avantajlarından faydalanan SafeStream II, ağ trafiğindeki en tehlikeli ve yaygın zararlı yazılımları kablo hızıyla filtreleyebiliyor. 

    Kaspersky Lab Baş Teknoloji Sorumlusu Nikita Shvetsov şunları söyledi: “Günümüzün bilgi yoğun dijital ortamında her zaman verimli, doğru ve güvenli bir şekilde yönetilmesi gereken büyük bir ağ trafiği bulunmakta. ZyXEL ağ geçitlerinin donanımına sürekli olarak güncellenen imza veritabanları ile birlikte entegre edilen teknoloji çözümümüz, ağ kullanıcıları ve yöneticilerinin huzurlu bir şekilde çalışmalarını sağlamak için ağ trafiğindeki zararlı nesnelerin çoğunu yeterli hız ve doğrulukla filtrelememizi sağlamaktadır.”

    ZyXEL Başkan Yardımcısı Wayne Hwang ise şöyle konuştu: “Kaspersky Lab, gelişmiş teknolojileri USG serilerimiz için eksiksiz zararlı yazılım korumaları sağlayan güvenilir ve uzun süreli iş ortağımızdır. SafeStream II ile desteklenen ZyXEL USG serisi ağ geçidi seviyesinde güçlü bir koruma sağlayarak, gözden kaçan, tarihi geçmiş uç noktalar veya koruma yazılımı bulunmayan yeni cihazların neden olduğu güvenlik tehditlerini önlüyor. ZyXEL, Kaspersky Lab’ın yeni teknolojilerini güvenlik uygulamalarına entegre etmeye devam ederek müşterilerinin şirket içi ağları için sağlam ve güncel koruma sağlamayı sürdürecektir.”

 

Anket

Hangi İşetim Sistemini Kullanıyorsunuz?