SAP Forum: Basit Düşün, Fark Yarat

     İstanbul'da 19uncusu düzenlenen SAP Forum İstanbul, 31 Ekim'de İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşti. Bu yılki tema "Basit Düşün, Fark Yarat" konu başlığı altındaydı.

     Yaklaşık 4000 orta ve üst düzey yöneticinin bulunduğu forumda, açılış oturumunda, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin'e, SAP Global yönetim kurulu üyeleri Robert Enslin ve Ingrid-Helen Arnold eşlik etti

      Yenilikçi teknolojileri dinamik fikirlerle buluşturan ve geleceğin iş dünyasını tasarlamak için geniş bir platform sunan SAP'nin bu yılki teması" Basit Düşün, Fark Yarattı"tı. Bu temayla, forumda, karmaşık olan iş uygulamalarını SAP'nin sadeleştirme stratejilerinde bahsedildi.

      SAP Forum için Türkiye'ye gelen SAP Global Yönetim Kurulu üyesi Robert Enslin,“Gelişmekte olan birçok ülkede politik ve ekonomik çalkantılardan negatif etkilenirken, Türkiye’de bulut teknolojilerinin olumlu etkisiyle hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Şimdi bu büyümeyi genç girişimcilerin ekosisteme dahil olmasıyla geliştirme arzusundayız. Girişim sermayesi kolumuz ve 1.4 milyar dolarlık sermaye ile tüm dünyada 1500′den fazla start-up’ı destekledik. Bu şirketler arasında Türkiye’den daha fazla sayıda girişimin yer alması en büyük dileğimiz” diye konuştu. Bu konuşmalarına ek olarak, SAP'nin özellikle bulut bilişiminde gelirlerini %42 arttırdığını ve teknoloji dünyasınınnn buluta yöneldiğini de belirtti.

       Açılış oturumunda özellikle gençlere öncelik verildi. 18 yaşındaki ve alman lisesi öğrencisi Ömer Oğuz, AB Parlamentosunda ödül alan yeni projesinden bahsetti. Forumda Ömer Oğuz gibi bir çok genç, projelerinden bahsederken, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, değişen ve gelişen dünyaya daha hızlı adapte olabilmeyi öğrenmek adına genç girişimcileri desteklediklerini ve gençlerin yaratıcılığından beslenmek istediklerini dile getirdi. 
       Almanlara dünya Kupasını getiren teknojiden de forumda bahsedildi. odak noktalardan biri de spor analizini SAP teknolojisiyle birleştiren Match Insights çözümüydü. 15 kasım 2013 te oynanan Almanya-İtalya dostluk maçında gerçek zamanlı olarak, Match Insight demosuyla analiz edilmişti. Oyuncuların pozisyon, paslaşma, top hareketlerini ararştırarak ve araştırmaları değerlendirerek turnuvanın kaderini değiştirmişlerdi.
       Müşteri memnuniyetini ve müşteri bağlılığını arttırmanın yanında, aynı zamanda güçlü raporlama ve iş zekası altyapısıyla, firmalara CRM anlamında yeni fırsatlar sunan Akıllı Otomat da SAP Forum'da dikkat çeken konulardandı. Mobil alışveriş deneyimini, yeni bir boyuta taşıyan akıllı alışveriş otomatınnı kullanan müşteriler özgün ürün önerileri alabildi. Nakitsiz alışverişi mümkün kılan Akıllı Otomat sosyal medyaya entegre edildiç Demoda, foruma katılanların facebook hesaplarındaki yaşan tarzlarına göre öneriler sunuldu. Örneğin bir facebook kullanıcısı Facebook üzerinden arkadaşına sevdiği bir ürünü hediye edebildi. SAP HANA üzerinde çalışan bu uygulama, perakende söktörüne kolaylık sağlıyor.

Anket

Hangi İşetim Sistemini Kullanıyorsunuz?